5 دلیل رد تقاضای ثبت علائم تجاری یا برند

5 دلیل رد تقاضای ثبت علائم تجاری یا برند: طبق گزارش اداره ثبت اختراع و علائم تجاری، از هر پنج درخواست علامت تجاری. یک مورد در اولین بررسی توسط وکیل بررسی کننده مردود می شود. چرا اینطور است؟ ثبت علامت تجاری می تواند یک چیز دشوار باشد. برای یک چیز، بر خلاف بسیاری از کشورها. ثبت علامت تجاری در اینجا در واقع الزامی برای برخورداری از حقوق در علامت نیست.

یعنی شما برخی از حقوق را در علامتی دارید که برای شناسایی کسب و کار یا خدمات یا محصول خود استفاده می کنید، حتی اگر انجام دهید. آن علامت را در دولت فدرال ثبت نکنید.

البته، این حقوق بسیار محدود است و اگر بخواهید حقوق خود را اجرا کنید. یا به تمام حقوق علامت تجاری موجود در کشور دسترسی داشته باشید. باید علامت تجاری خود را در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ثبت کنید. در بیشتر موارد، ثبت نام ساده است.

علائم تجاری علائمی هستند که برای شناسایی کالاها یا خدماتی که توسط یک شرکت یا فرد خاص تولید شده اند استفاده می شود. آنها مانند اهرام سه راه راه آدیداس یا علامت تیک نایک متمایز هستند. این علائم به مصرف کننده کمک می کند تا به راحتی یک محصول را با تولید کننده شناسایی کند.

ثبت هوران

برای اطمینان از اینکه این علائم برای معرفی نادرست محصولات یا گیج کردن مصرف کنندگان استفاده نمی شوند، توسط قانون محافظت می شوند. برای دریافت حمایت قانونی، علامت تجاری باید ثبت شود. ثبت علامت تجاری، علامت را از استفاده غیرقانونی محافظت می کند و به صاحب علامت تمام حقوق را در مورد علامت می دهد.

 چرا درخواست ثبت برند رد شده

اولین چیزی که بازرس به دنبال آن خواهد بود این است که آیا درخواست مطابق روال ثبت شده است و آیا تمام اطلاعات طبق قانون ارائه شده است یا خیر. اگر ممتحن متوجه شود که در روند یا مدارک درخواست مشکلی وجود ندارد، درخواست را رد می کند.

هنگام درخواست برای یک ثبت برند، همیشه باید بررسی کنید که آیا علامت شما مشابه یک علامت تجاری موجود است یا خیر. می توانید این کار را با جستجوی عمومی در وب سایت کنترل کننده کل ثبت اختراع، طرح ها و علائم تجاری انجام دهید یا فقط از یک وکیل متخصص در درخواست علائم تجاری خدمات حقوقی دریافت کنید. اگر توسط بازرس تشخیص داده شود که علامت مورد درخواست مشابه یک علامت تجاری قبلاً ثبت شده است یا علامت تجاری در حال حاضر ثبت شده است، می تواند درخواست را رد کند.

اگر علامت حاوی کلمات یا اصطلاحات توصیفی باشد که معمولاً برای شناسایی یک محصول استفاده می شود. به عنوان مثال، اگر بخواهید کلمه SWEET را برای بازاریابی محصولاتی مانند شکلات یا آب نبات علامت تجاری قرار دهید، رد می شود زیرا برای افراد دیگر ناعادلانه خواهد بود.

علامت تجاری نمی تواند حاوی عبارت یا طرح توهین آمیز باشد، زیرا چنین علامتی خلاف اخلاق عمومی و نظم عمومی خواهد بود. بنابراین شرایط طرح هایی که توهین آمیز هستند معمولاً توسط آزمایش کننده رد می شوند. علامت گیج کننده یا علامت فریبنده ممکن است هر علامتی باشد که مصرف کننده را به اشتباه در مورد منشاء، تولید کننده، کیفیت، مواد و غیره محصول باور کند. 5 دلیل رد تقاضای ثبت علائم تجاری یا برند

عدم رعایت ویژگی‌ های برند

دلایل متعددی برای رد علامت تجاری وجود دارد. امتناع از علامت تجاری در اقدام اداری صادر شده توسط وکیل بررسی کننده رخ خواهد داد. یکی از رایج ترین دلایل برای امتناع از ثبت علامت تجاری، احتمال اشتباه گرفتن با یک علامت تجاری ثبت شده موجود است.

 چرا درخواست ثبت برند رد شده

هنگامی که یک درخواست علامت تجاری در اداره ثبت برند ثبت می شود. یک بررسی کننده علامت تجاری علامت متقاضی و زمینه استفاده مورد نظر برای علامت را بررسی می کند. (یعنی دسته خاصی از کالاها یا خدماتی که علامت در آن استفاده خواهد شد) و آن را با سایر برندهای موجود مقایسه می کند.

بیشتر بخوانید: بررسی ثبت برند تجاری با محصولات

اگر بازرس علامت تجاری متوجه شود که علامت تجاری متقاضی به طور گیج کننده ای مشابه یک علامت تجاری ثبت شده دیگر است که با نوع مشابه یا مرتبط کالا یا خدمات استفاده می شود، برند رد می شود. سردرگمی بین این دو علامت می تواند ناشی از علائم تجاری مشابه، علائم تجاری که از نظر ظاهری مشابه هستند، یا علائم تجاری که از نظر معنایی بسیار شبیه به هم هستند، باشد.

غلط املایی یک علامت ثبت شده موجود، معادل های آوایی یک علامت ثبت شده موجود، سبک سازی منحصر به فرد یک علامت ثبت شده، یا نسخه های کلمه خارجی علامت ثبت شده، همه سناریوهایی هستند که اغلب به طور گیج کننده ای مشابه در نظر گرفته می شوند و احتمال سردرگمی را ایجاد می کنند.

عدم ابداع و نوآوری

اگر از یک علامت تجاری برای توصیف فریبکارانه یک عنصر، ویژگی، ویژگی یا جنبه دیگری از کالا یا خدمات استفاده شود. که مصرف کننده به طور منطقی آن را درست تشخیص دهد (اگرچه توصیف دقیقی نیست). ثبت علامت تجاری رد خواهد شد. علامت تجاری نباید برای فریب مصرف کنندگان به این فکر باشد که یک کالا یا خدمات چیزی است که نیست استفاده شود. 5 دلیل رد تقاضای ثبت علائم تجاری یا برند

عدم رعایت مقررات قانونی

سوال این است که آیا علامت تجاری شما به همان اندازه که انتظار داشتید منحصر به فرد است؟ قبل از تشکیل پرونده، باید یک تحقیق مناسب انجام دهید تا ببینید آیا علائم موجود با شباهت وجود دارد یا خیر. اگر بخش‌هایی از علامت شما قبلاً ثبت شده است، احتیاط کنید، به خصوص اگر علامت تجاری موجود متعلق به یک شرکت بزرگ باشد.

بیشتر بخوانید: ثبت برند خارجی در ایران

این احتمال وجود دارد که چنین شرکت هایی بر ثبت نام های جدید نظارت داشته باشند. بنابراین متوجه برند جدید شما خواهند شد. حتی اگر به نظر شما این دو علامت به طور گیج کننده ای شبیه هم نباشند، شرکت دیگر ممکن است متفاوت فکر کند.

نحوه اعتراض به رد اظهارنامه علامت تجاری

این اغلب منجر به نامه های توقیف و هزینه های قانونی اضافی می شود. اگر برای این کار آمادگی ندارید. بهتر است با ثبت نام منتظر بمانید و زیر رادار خدمات نظارت بر علائم تجاری پرواز کنید تا برای عواقب قانونی احتمالی آماده شوید.

مطلب پیشنهادی: مراحل ثبت برند تجاری فوری

نحوه اعتراض به رد اظهارنامه علامت تجاری

در صورتي كه فردی آگهي ثبت علامت تجاری را در روزنامه رسمي مشاهده يا به طريقي از وجود آن اطلاع یابد در حالي كه آن را علامت تجاري خود مي داند. يا اينكه آن علامت را با علامت تجاري خود با اندازه اي مشابه بداند كه باعث شود. مصرف كنندگان عادي دچار اشتباه شوند، مي تواند ظرف مدت سي روز از تاريخ انتشار تقاضاي ثبت برند در روزنامه رسمي اعتراض خود را نسبت به ثبت علامت به اداره مالكيت صنعتي برساند.

اعتراض به اداره مالکیت صنعتی به دلیل رد تقاضای ثبت علامت تجاری طبق ماده 7 قانون ثبت اختراعات و علامت تجاری. متصدی شعبه ثبت برند باید طی 15روز از تاریخ وصول اظهارنامه، نسبت به قبول یا رد آن تصمیم مقتضی را دریافت کند.

اگر تقاضای ثبت برند فرد متقاضی به هر دلیلی رد شود باید با ذکر دلیل رد تقاضا به متقاضی اعلام شود. افراد می ‌توانند ظرف مدت 10 روز از این تصمیم به دادگاه عمومی مربوط به اعتراض به ثبت برند اعلام شکایت کنند. 5 دلیل رد تقاضای ثبت علائم تجاری یا برند

بیشتر بخوانید: راهنمای تنظیم صورتجلسه شرکت

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.